You are currently viewing Czy beton może być odporny na mróz?

Czy beton może być odporny na mróz?

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się różnego rodzaju trwałe i wytrzymałe materiały. Niektóre z nich znane były ludzkości już od dawna, ale dopiero obecnie ludzie nauczyli się wykorzystywać je w taki szeroki sposób. Jednym z przykładów takich materiałów jest beton, który może obecnie przybrać formę naprawdę odpornego na różne czynniki materiału budowlanego. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Zastosowanie betonu mrozoodpornego w nowoczesnym budownictwie

polecany beton mrozoodpornyNa naszej szerokości geograficznej, niektóre materiały budowlane narażone są na szczególnie niebezpieczeństwo. Dzieje się tak ze względu na to, że latem potrafimy mieć wysokie temperatury i świeci u nas dużo słońca, co naraża materiały na wysokie promieniowanie ultrafioletowe, a zimą temperatury bywają ujemne, co powoduje zamarzanie wody. Najgorzej dla betonu jest wtedy, gdy woda zamarza i odmarza regularnie. Wówczas dotyczy to też wody zawartej w mieszance betonu. Może to prowadzić do jego pęknięć lub kruszenia się, co jest bardzo niekorzystne ze względów budowlanych. Dlatego warto stosować beton, który jest uodporniony na ten proces. Jest to specjalny beton mrozoodporny. Wykonuje się go dzięki dodaniu do mieszanki specjalnego czynnika, który jest w stanie zwiększyć poziom napowietrzenia betonu. Pęcherzyki powietrza zawarte w mieszance zmieniają strukturę betonu, przerywając kanaliki, którymi woda jest w stanie przemieszczać się wewnątrz mieszanki. Ważne jest też, aby kruszywo i cement użyte do pozyskania mieszanki betonu, były odpowiednio wytrzymałe. Możemy uzyskać je dzięki kupowaniu ich od sprawdzonych dostawców. W naszej szerokości geograficznej bardzo ważne jest stosowanie materiałów, które będą odporne na warunki atmosferyczne. Lepiej wiedzieć, gdzie w naszej okolicy można kupić  polecany beton mrozoodporny w najlepszej cenie.

Plac budowy to nie miejsce, na którym można eksperymentować. Budując budynki musimy mieć pewność, że stosowane przez nas materiały są najwyższej jakości. W tym celu powinniśmy stawiać tylko na beton od sprawdzonych producentów oraz korzystać z najlepszych komponentów do naszej mieszanki, jeżeli zdecydujemy się wykonywać ją samodzielnie. Wiele firm obecnie oferuje nam usługi wykonania mieszanki betonowej za nas, co może być bardzo przydatne.