You are currently viewing Jakie są polecane baseny ogrodowe?

Jakie są polecane baseny ogrodowe?

 

Współcześnie basen możemy mieć niemal w każdym ogrodzie czy na działce. Małe baseny dla malutkich dzieci mogą zostać rozstawione nawet na tarasie. Basen przydomowy nie musi być od razu kosztownie wybudowany, ponieważ na rynku znajdziemy gotowe konstrukcje, które po sezonie można łatwo zdemontować oraz przechować do następnego roku. Jaki model basenu ogrodowego najlepiej wybrać? Jakie są ceny takich konstrukcji?

Zamawiamy basen ogrodowy w dobrej cenie

polecane baseny ogrodowe - cenyPoszukując optymalnego basenu ogrodowego powinniśmy uwzględnić kilka czynników. Pierwszym z nich fakt, czy z basenu będą korzystać wyłącznie dorośli czy dzieci. Oprócz tego ważne będą także rozmiary basenu, sposób jego montażu, jak również kwota, jaką możemy przeznaczyć na zakup. Koszty poszczególnych modeli są uzależnione od rozmiaru, zastosowanych materiałów oraz od danego producenta. Najtańsze modele kosztują tylko kilkadziesiąt złotych, najdroższe nawet kilka tysięcy złotych. Jeżeli interesują nas polecane baseny ogrodowe – ceny mogą być na zróżnicowanym poziomie. Wśród dostępnych na rynku modeli warto wyróżnić brodziki dla dzieci, baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Baseny dla dzieci mogą mieć różnorodne kształty i kolory. Wystarczy je nadmuchać oraz napełnić wodą. Niektóre z nich mają dodatkowo kranik, który umożliwia szybszą wymianę wody. W zależności od modelu mogą być zaopatrzone w pokrywę ochraniającą wodę przed zanieczyszczeniami. Dla starszych dzieci doskonałym wyborem będą baseny rozporowe. Są one również wykonane z tworzywa, jednak mają nadmuchiwany jedynie kołnierz, który zapobiega urazom. Ten rodzaj basenów jest standardowo okrągły i może zwężać się ku górze. Baseny stelażowe sprawdzą się w przypadku, kiedy mają z nich korzystać także osoby dorosłe. Ich niecka basenowa jest mocowana na stelażu wykonanym z rurek aluminiowych.

Zanim zdecydujemy się na zakup basenu ogrodowego, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie go wstawimy. Miejsce pod basenem powinno być równe, najlepiej wypoziomowane. W przypadku basenów dla dzieci, warto umiejscowić je na słońcu. Samą wielkość basenu ogrodowego powinniśmy dobierać do wymiarów ogrodu, ponieważ basen nie powinien dominować w przestrzeni swoją wielkością. Warto pamiętać, aby po sezonie baseny opróżnić i zabezpieczyć przed niską temperaturą.