You are currently viewing Jakiego pędzla użyć malując farbą akrylową?

Jakiego pędzla użyć malując farbą akrylową?

Na rynku mamy wiele rodzajów farb. Dużo osób szukając farby do pomalowania każdej powierzchni wykorzystuje farby olejnej. Jednak lepszym rozwiązaniem jest farba akrylowa, na bazie wody. Nie wchodzi w reakcję z podłożem, ma neutralny zapach, a także jest bezpieczna dla dzieci. Nie posiada ona także niebezpiecznych oparów. Jednak malując nią trzeba skorzystać z dobrego pędzla.

Farby akrylowe i pędzle do nich

pędzle do farb akrylowychWykorzystanie odpowiedniego pędzla ma ogromne znaczenie. Zauważymy to obserwując krycie powierzchni kolorem. Pędzle do farb akrylowych muszą posiadać miękkie włosie, które dobrze chłonie farbę. Dzięki temu jedno pociągnięcie pędzlem wystarczy aby przemalować powierzchnię z jednej barwy na drugą. Włosie nie musi być naturalne, a to znacznie obniża koszt pędzelka. Dodatkowo trzeba patrzeć na gęstość nitek. Zaleca się, aby pędzel posiadał co najmniej osiemdziesiąt pięć nitek na centymetr kwadratowy. Część osób zastanowi się, skąd osoba malujące pierwszy raz ma o tym wiedzieć? Takie informacje muszą być podane na opakowaniu. Takim pędzlem pomalujemy każdą powierzchnię – twardą, miękką, chropowatą, gładką. Są one wykorzystywane nie tylko w pracach remontowych i konserwacyjnych. Również artyści je wykorzystują tworząc swoje obrazy. Dobry pędzel nie zostawi smug. Najlepiej spytać sprzedawcę w sklepie o dany egzemplarz, a on na pewno nam wskaże odpowiedni.

Dla osób, które pierwszy raz coś malują jest kilka dobrych rad. Jedną z nich na pewno będzie wyposażenie się w rozpuszczalnik do pędzli. Jest to środek w którym warto przechowywać pędzle, ponieważ ich włosie odzyskuje neutralny kolor i miękkość. Można z nich korzystać wielokrotnie, bez potrzeby ciągłego kupowania nowych egzemplarzy. Koszt tego płynu to około pięć złotych i jest on łatwo dostępny w sklepach.