You are currently viewing Który dom pogrzebowy w Warszawie wybrać?

Który dom pogrzebowy w Warszawie wybrać?

W momencie straty bliskiej osoby, mało kto ma głowę do tego, aby myśleć o formalnościach urzędowych czy też organizacji ceremonii pogrzebowych. Niestety jest to smutna konieczność, na którą mamy tak naprawdę dosyć krótki czas. Najważniejsze, aby nie załatwiać wszystkiego samodzielnie, tylko zabrać ze sobą członków rodziny czy bliskie osoby, które będą nas wspierać w tym trudnym czasie. Nikomu przecież nie jest łatwo mówić obcym ludziom o śmierci partnera, dziecka czy rodzica. 

Polecane zakłady pogrzebowe w Warszawie

domy pogrzebowe w warszawieW stolicy kraju działa wiele zakładów pogrzebowych, które różnią się nie tylko cenami, ale przede wszystkim poziomem obsługi. Przede wszystkim warto zwrócić się do firmy, która działa kompleksowo i pomoże załatwić zdecydowaną większość kwestii związanych z pogrzebem. Bardzo często domy pogrzebowe w Warszawie zapewniają pomoc przy wypełnieniu formalności dotyczących otrzymania zasiłku pogrzebowego z ZUS. Dzięki temu klient pokrywa jedynie nadwyżkę, a resztę wypłaca zakład bezpośrednio do wybranego domu pogrzebowego. Na miejscu zwykle wybierane są trumny, kwiaty, ubiór i obuwie do pogrzebu, czy inne elementy oprawy ceremonii. Załatwiany jest oczywiście również sam transport ciała zmarłego wraz z wniesieniem do kościoła czy kaplicy, a także późniejsza usługa spuszczenia trumny do przygotowanego grobu. W tym momencie wiele zakładów proponuje krótką grę na trąbce w celu uczczenia zmarłego i podkreślenia tej ważnej chwili ostatniego pożegnania. Wszystkie te kwestie można omówić w jednym miejscu, licząc na zrozumienie i cierpliwość ze strony obsługi. Często do zakładu udajemy się już kolejnego dnia od informacji o śmierci bliskiego. Nie jest to łatwe dla nas więc kluczowa jest tutaj empatia pracowników zakładu.

Czeka nas jeszcze wizyta u lokalnego księdza oraz ewentualnie w wybranej restauracji, gdzie zorganizujemy tzw. stypę dla gości i bliskich zmarłego. Nie jest to jednak przymus – często w obecnych czasach rezygnuje się z takiej „imprezy”. Bliscy spotykają się jedynie w domu w gronie najbliższych lub całkowicie rezygnują ze spotkań, ponieważ chcą ten trudny jakże czas spędzić w samotności lub w otoczeniu własnej rodziny, a nie osób przyjezdnych. Mowa tutaj w szczególności o tragicznych okolicznościach i śmierci młodej osoby.