You are currently viewing Kupujemy nowoczesny blat kuchenny

Kupujemy nowoczesny blat kuchenny

Coraz popularniejszym materiałem staje się konglomerat, który wykorzystywany jest miedzy innymi do wykończenia kuchni. Zazwyczaj tworzone są z niego blaty na szafki. Powstaje w wyniku mielenia kamienia, takiego jak granit, marmur albo kwarc. Najbardziej popularne są jednak te ostatnie blaty. Dodatkowo do takiej mieszkanki kamienia dodaje się żywicę poliestrową albo akrylową w celu wzmocnienia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat blatów wykonywanych z konglomeratu? Jakie są jego największe zalety?

Wykorzystujemy konglomerat kwarcowy w kuchni

konglomerat kwarcowy - blat kuchennyOferowane blaty wykonane z konglomeratu są doskonałymi zamiennikami wyrobów wytworzonych ze zwykłego kamienia, ponieważ wyróżniają się mniejszą wagą. Dla części klientów wadą jest brak naturalnej różnorodności wzorów, co jest charakterystyczne dla kamienia. Inne osoby jednak twierdzą, że nie jest to wada, a jedynie odmienny wygląd. Blaty wykonane z konglomeratu coraz częściej są wybierane jako rozwiązania wykończeniowe do kuchni, ponieważ mogą być montowane bez widocznych spoin. Nie są one widoczne zarówno na powierzchniach płaskich, jak i na połączeniach nad zlewami. Blaty te są produkowane na wymiar, z możliwością dobrania najbardziej odpowiadającej kolorystyki. Jeśli spodobał nam się konglomerat kwarcowy – blat kuchenny będzie korzystnym wyborem. Zalet takiego rozwiązania jest sporo, przede wszystkim jest to bowiem odporność na zarysowania oraz na uderzenia. Dodatkowo blaty te wyróżniają się trwałością oraz solidnością, choć materiał jest mieszany. Możliwe jest także stawianie na blacie z konglomeratu ciężkich garnków i nawet w przypadku, gdy spadnie nam ciężki przedmiot, nie powinien on ulec uszczerbieniu. Blat ten doskonale znosi działanie wilgoci oraz zalanie. Wystarczy przetrzeć ściereczką zabrudzenia oraz wylane płyny, bez obaw o uszkodzenie powierzchni.

Kolejną zaletą konglomeratu jest fakt, iż doskonale znosi on wysokie temperatury. Jeżeli jednak będziemy chcieli kłaść na blat garnek zdjęty z palnika, zdecydowanie korzystniej byłoby zastosować podkładkę, aby nie powodować niepotrzebnego nagrzewanie. Zaletą jest także możliwość dowolnego formowania z różnych kompozytów. Możliwe jest estetyczne połączenie go ze zlewozmywakiem, dzięki czemu uzyskamy efekt nowoczesnej i estetycznie wykonanej całości. Atutem jest również duży wybór kolorystyczny i długa gwarancja.