You are currently viewing Nowe funkcje systemów automatyki bram

Nowe funkcje systemów automatyki bram

Automatyczne otwieranie bram, to już dzisiaj standard. Mało kto chce bramę otwierać samemu, ponieważ jest to męczące i powtarzalne zajęcie, które zajmuje mnóstwo czasu. Obecnie stosuje się dla dowolnego typu bramy systemy automatyczne, które różnią się między sobą przede wszystkim sposobem otwierania w zależności od posiadanej bramy. Dwuskrzydłowe otwiera się w inny sposób niż przesuwne. Automatykę jednak mają raczej wspólną.

Nowoczesne automaty do bram przesuwnych mają wiele funkcji

nowoczesny automat do bramy przesuwnejOtwieranie bramy każdemu odrobinę obeznanemu z tematem, kojarzy się z wciśnięciem przycisku, po którym następuje otwarcie lub zamknięcie bramy. Czasy się jednak zmieniają, a technologia idzie do przodu. Z tego powodu ewoluują także najprostsze systemy automatyki bramowej i często zaczynają być bogatsze o nowe funkcje. Taki nowoczesny automat do bramy przesuwnej, to już nie tylko otwieranie i zamykanie, ale także inne funkcje, które niektórym mogą się przydać. Bardzo fajną funkcją spotykaną ostatnio jest automatyczne otwieranie bramy, bez wciskania przycisku na pilocie. W tym przypadku automat rozpoznaje zbliżanie się pojazdu, który został zaprogramowany jako ten, który ma dostęp do budynku i otwiera mu bramę automatycznie. Jest to realizowane za pomocą lokalizacji pilota lub poprzez skanowanie tablicy rejestracyjnej. To bardzo fajny system, na przykład w zatłoczonych parkingach. Inne funkcje opierają się na przykład na połączeniu automatyki bramy z kamerą, która może rozpoznawać osoby siedzące w samochodzie i dawać im uprawnienia do otwierania bramy lub zabraniać im ich. Ciekawym i praktycznym systemem otwierania jest też otwieranie połówkowe, które realizuje się drugim przyciskiem na pilocie. Dzięki temu można otworzyć tylko połowę bramy, aby przepuścić pieszych. Pojazd w takim przypadku już nie przejedzie.

Jak widzimy nowe sytemu już są wdrożone na rynku. Na pewno nie jeden z nas nawet by się nie spodziewał, że tak wiele można wyciągnąć jeszcze ze zwykłej automatyki. Oczywiście większość z tych funkcji to czysta ciekawostka i gadżet, który co prawda zaskakuje, ale o jego przydatności zdecyduje czas. Bez wątpienia najlepsze funkcje przetrwają próbę czasu i wdrożą się na stałe do automatyki bramowej, a te mniej przydatne po prostu odejdą w zapomnienie.