You are currently viewing Nowoczesne stoły nożycowe

Nowoczesne stoły nożycowe

Szereg prac przeprowadzanych w związku z charakterem danego przedsiębiorstwa produkcyjnego, wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi pracy, jak też linii transportowych. To samo dotyczy przestrzeni magazynowych. Wszelkiego rodzaju taśmy, którymi przewożone są materiały, czy paczki, są doskonałym sposobem na sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi sektorami hali. Ważne jest także, aby późniejsze prace, które wykonują pracownicy, były jak najwygodniejsze.

Stoły nożycowe i pojazdy transportowe

przemysłowy stół nożycowyJak wiadomo, na terenie hal przemysłowych, jak też magazynów, bardzo istotne jest wykorzystanie narzędzi i pojazdów, które ułatwią transport towarów. Ich znacząca część przechowywana jest na paletach euro. Dlatego tak popularne są wózki widłowe, które umożliwiają, poprzez wykorzystanie wideł, na szybki załadunek palet, jak też ich rozładunek, czy samo przewożenie. Innym rozwiązaniem są zwykłe wózki paletowe, które nie posiadają napędu mechanicznego. Ważne jest jednak stworzenie dogodnych warunków na poszczególnych stanowiskach pracy, które jednocześnie zapewnią pracownikom bezpieczeństwo. Dlatego przemysłowy stół nożycowy to rozwiązanie dedykowane firmom, w których zachodzi potrzeba składowania różnego typu przesyłek na powierzchni, dzięki której możliwy będzie ich późniejszy transport. Najczęściej blaty stołów zamocowane są na specjalnej konstrukcji, która działa w oparciu o elementy hydrauliki siłowej. Dzięki temu wysokość blatu może być regulowana, a jednocześnie nie wpływa to na ilość przedmiotów, które można w ten sposób składować. Dodatkowo możliwe jest dopasowanie wysokości blatu do taśmy transportowej lub innych przestrzeni, z których pobierany jest materiał.

Urządzenia tego typu sterowane są za pomocą odpowiedniego panelu. To w dużej mierze przekłada się na łatwość pracy, jak też jej wygodę. Stoły nożycowe stanowią jedno z popularniejszych rozwiązań, jakie obecnie wykorzystuje się w przemyśle. Wynika to przede wszystkim ze sporej siły nośnej, jak też wygodnego w obsłudze blatu. Sporym atutem jest zastosowanie systemu hydrauliki siłowej, która jest systemem odpowiedzialnym za regulację wysokości blatu. To wydajny, wysokiej jakości sposób na stworzenie funkcjonalnego narzędzia pracy o szerokim zastosowaniu, tak samo w przypadku hal produkcyjnych, jak również przestrzeni magazynowych.