You are currently viewing Osuszanie piwnic po powodziach

Osuszanie piwnic po powodziach

W większości polskich jednorodzinnych znajdują się piwnice. Większość z nich była do jeszcze niedawna wykorzystywana jako kotłownie, teraz jednak coraz więcej rodzin decyduje się między innymi na ogrzewanie gazowe, więc kotłownie nie są już potrzebne, piwnice jednak wykorzystywane są na inne sposoby. Obecność dolnej części domu oznacza jednak, że czasami niezbędne jest osuszanie piwnic, szczególnie po powodziach. A więcej na ten temat niżej.

Kilka słów o osuszaniu piwnic po zalaniu

osuszanie piwnic warszawaJak wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, w Polsce powodzie raz na jakiś czas się zdarzają. Wszyscy z pewnością dobrze wiemy o kilku potężnych powodziach, które miały w naszym kraju miejsce. Jak się łatwo domyślić, zniszczenia po takich powodziach mogą być naprawdę ogromne. Jednak czasem zdarza się, że nasze domy są zalewane po zaledwie kilku dniach intensywniejszego deszczu. Najczęściej zalewane są oczywiście piwnice. W takich sytuacjach niezbędne jest jak najszybsze wypompowanie wody, a następnie osuszanie piwnic. Wypompować wodę z piwnicy można samodzielnie, jeśli mamy odpowiedni sprzęt. Jednak w przypadku, gdy musimy osuszyć nieco większe miejsce, może przydać się nam dodatkowa pomoc. Jeśli chodzi o osuszanie piwnic Warszawa ma nam w tej materii wiele do zaproponowania. Znajdziemy tam kilka naprawdę fachowych firm, które zajmują się profesjonalnym osuszaniem dowolnych pomieszczeń, a także większych hal czy magazynów.

Jak już wiemy, powodzie w Polsce się zdarzają. Niektóre regiony, szczególnie południowe, są bardziej narażone na zalanie. W takich przypadkach niezbędne jest osuszanie piwnic, które może uchronić nasz dom przed rozwojem pleśni i grzybów, które często są powodem zbyt dużego zawilgocenia powierzchni w naszym domu. By chronić niezalane pomieszczenia, przyda się pochłaniacz wilgoci.