You are currently viewing Przydatne odbojnice regałowe

Przydatne odbojnice regałowe

Duże magazyny mają przestrzeń zagospodarowaną co do centymetra i przeważnie znajdują się w nich duże regały, na których są układane towary o dużej wadze. Nie rzadko pracownicy poruszają się między nimi na wózkach widłowych, co zwiększa ryzyko wypadków.

Z czego są wykonane odbojnice regałowe?

odbojnica regałowaKażde przedsiębiorstwo dąży do minimalizacjo kosztów, związanych z codzienną działalnością. Jak wiadomo w trakcie prac zawsze może dojść do wypadku, w wyniku którego nastąpi uszkodzenie mienia firmy, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie newralgicznych miejsc. Przeważnie są to rogi ścian, maszyny czy regały. Do ochrony tych ostatnich służy odbojnica regałowa, która może być wykonana z metalu, drewna, gumy czy tworzywa sztucznego. Najczęściej ich montaż wykonuj się na rogach lub na nogach, gdyż te miejsca są szczególnie narażone na uderzenia. Najbardziej uniwersalne są metalowe, ponieważ posiadają dużą odporność i są dostępne o kilku grubościach. Mogą mieć wysokość nawet kilkudziesięciu centymetrów, przez co bez problemu dostosujemy odpowiedni model odbojnicy do regału. Jeżeli chodzi o montaż odbojnic, to najczęściej są one przytwierdzane specjalnymi kotwami bezpośrednio do podłoża. Obecność odbojnic w dużym stopniu zmniejsza koszty ewentualnych napraw, ale przede wszystkim wpływają na wyższy poziom bezpieczeństwa pracowników czy chronią maszyn albo elementy konstrukcji takie jak filary czy słupy. Wszelkie rodzaje odbojnic magazynowych i przemysłowych można znaleźć  w branżowych sklepach.

Montaż odbojnic jest niezwykle prosty i szybki, dlatego każdy sobie z nimi poradzi. Można je przykleić lub przywiercić do podłoża. Poza modelami montowanymi do podłogi, można znaleźć także odbojnice sufitowe czy ścienne, które sprawdzą się w każdym magazynie.