You are currently viewing Wybór okien dachowych nie musi być trudny

Wybór okien dachowych nie musi być trudny

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad rozpoczęciem budowy domu. W końcu marzeniem wielu osób, a w tym także i moim, jest postawienie własnego domu, w którym będziemy czuli się naprawdę komfortowo i który będzie spełniał nasze oczekiwania. Marzyłam o tym, jakie elementy w nim zainstaluję, a jednym z nich były okna dachowe. Od dziecka pragnęłam stać się posiadaczką domu, w którym będą one zainstalowane, a ja będę mogła podziwiać piękne gwieździste niebo.

Okna dachowe będą nam służyć długi czas

odporne okno optilight 78x118Kiedy więc nadszedł czas na pierwsze plany budowlana uwzględniłam okna dachowe w mojej propozycji. Zanim jednak zaczęliśmy je montować musiałam je wybrać. Przyznać muszę, że nieco się tego obawiałam, ponieważ zupełnie nie byłam zorientowana w tym temacie. Stwierdziłam, że poszukam pomocy na forach internetowych oraz fachowych stronach. Okazało się, że jednym z najczęściej wybieranych modeli jest odporne okno OptiLight 78×118. Model ten w stu procentach spełniał moje oczekiwania. Wyposażony był w trzy szyby, co zapewniało doskonałą termoizolację. Przestrzeń pomiędzy szybami była wypełniona gazem szlachetnym, co zapewniało brak przenikania ciepła przez okno. Dodatkowo okno wykonane było z wysokiej jakości drewna pokrytego odpowiednią warstwą, która chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wysoka wilgotność powietrza, czy też duże nasłonecznienie. Okna OptiLight wyposażone są również w skuteczny system antywłamaniowy, który zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Możemy również zdecydować się na wersję z klamką, która ułatwia obsługę okna osobom starszym. Okno natomiast jest typem okna obrotowego, co oznacza, że możemy nim obracać w promieniu stu osiemdziesięciu stopni. Dodatkowo wyposażone jest w funkcję mikrouchylenia, która zapewnia stały dopływ świeżego powietrza.

Jeśli chodzi o koszty zakupu i montażu takich okien dachowych to nie są one zbyt wysokie. Okazuje się, że niewielka kwota wystarczy, aby spełnić marzenie z dzieciństwa, na co zdecydowałam się również ja. Model ten odpowiadał mi w pełni, w związku z czym zdecydowałam się na jego zakup. Jestem ogromnie zadowolona, a moje oczekiwania zostały spełnione. Mogę każdemu polecić okna OptiLight ze względu na ich wytrzymałość, a także niski koszt.