You are currently viewing Wyciszanie ścian za pomocą paneli akustycznych 3D

Wyciszanie ścian za pomocą paneli akustycznych 3D

Wykonywane z kruszywa korkowego panele akustyczne 3D są nie tylko skutecznym sposobem na tłumienie dźwięków, ale też niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym. Wykonane z całkowicie naturalnego materiału korkowe panele nadadzą każdemu pomieszczeniu elegancji, dzięki wykorzystaniu precyzyjnie wykonanego, solidnego produktu.

Wyciszające właściwości paneli korkowych 3D

panele akustyczne 3dElastyczny i neutralny dla środowiska materiał wykonywany z korków z butelek po winie, charakteryzują wyjątkową łatwością obróbki. Dzięki temu można wykonywać z niego panele ścienne o dowolnych kształtach i zdobieniach, które dopasują się do każdego pomieszczenia. Możliwość barwienia materiału daje dodatkową możliwość zakupu paneli w kolorze brązowym, ale też czarnym, ciemnozielonym, granatowym, żółtym czy kremowym. Ich dodatkowym atutem są właściwości wyciszające, dzięki którym jest to jeden z najtańszych sposobów na tłumienie dźwięków w pomieszczeniu bez ingerencji w budulec ściany. Za niską cenę można zaprojektować nowy wystrój pomieszczenia z jednoczesną izolacją ścian. Pokój w którym chce się ćwiczyć grę na instrumentach lub gdzie słychać głośnych sąsiadów. W takich i innych sytuacjach panele akustyczne 3D idealnie się sprawdzą. Jest to również jeden z niewielu materiałów, który wpływa na to jak przytulne jest pomieszczenie – stabilizuje wilgotność powietrza i wpływa na mikroklimat każdego wnętrza.

Wyciszanie pokoi kojarzy się zwykle z dużymi wydatkami i długimi remontami, w czasie których trzeba ingerować w budownictwo. Dzięki panelom akustycznym 3D można jednak doprowadzić do stłumienia dźwięków docierających do pomieszczenia, tylko przy użyciu naturalnego materiału. Zastosowanie korka jest zarówno neutralne dla środowiska oraz bardzo pozytywne dla domowników.