You are currently viewing Wykorzystujemy odpowiednie żurawie wieżowe

Wykorzystujemy odpowiednie żurawie wieżowe

Poszczególne miejsca pracy mogą wymagać odmiennych rodzajów maszyn, tyczy się to także żurawi. Do inwestycji o znacznych gabarytach konieczne jest zastosowanie takich urządzeń, jak na przykład żurawie wieżowe, samojezdne, bądź inne urządzenia zdolne do podnoszenia ciężkich ładunków oraz ludzi na znaczne wysokości. Poszczególne modele mają inny rodzaj działania oraz wyróżniają się parametrami, które warto dokładniej poznać.

Zastosowanie żurawia wieżowego

żurawie wieżowe sprzedażWarto wiedzieć, że żurawie wieżowe są nowoczesnym rodzajem dźwignicy, który wyróżnia się pracą stacjonarną. Takie żurawie są posadowione na podstawie w kształcie krzyża albo mocowane do podłoża czy boku konstrukcji betonowej przy pomocy śrub kotwiących. Producenci żurawi wieżowych oferują klientom różnorodne rozwiązania konstrukcyjne takich urządzeń, aby w jak najlepszym stopniu spełniały one potrzeby rynkowe. Gdy chcemy zamówić żurawie wieżowe sprzedaż jest popularną ofertą. W efekcie nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem optymalnych modeli. Najczęściej wyróżniane są żurawie dolnoobrotowe oraz górnoobrotowe. Żurawie wieżowe dodatkowo mogą osiągnąć wysokość w granicach 100metrów, pracować w zasięgu wynoszącym około 75 metrów oraz podnosić ciężar blisko 20 ton. Dodatkowo do haka takiego żurawia można dopinać różnorodne elementy, w tym beczki betonu czy kosze do przenoszenia ludzi.

Przy zastosowaniu żurawi wieżowych możliwe jest przenoszenie w obrębie obszaru ich pracy różnorodnych materiałów, jak stalowe pręty, belki, bloki betonowe czy elementy konstrukcyjne. Dodatkowo niezależnie od tego, jaki projekt wykonujemy, a także jak duże obciążenie będziemy musieli przenieść na placu budowy, żurawie wieżowe umożliwiają wykonawcom sprawną oraz wydajną pracę przy konkretnym projekcie.